Prostor nakladatelství - i zde najdete kvalitní knihy

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Každý žák má duši

Maeve Binchy  další knihy autora
 
Maeve Binchy: Každý žák má duši

Z italské vesničky se po letech poznamenaných nešťastnou láskou vrací do rodného Dublinu laskavá a moudrá žena, která si říká Signora. Je sama, nemá rodinu, přátele, byt a nejlepší léta života jsou dávno pryč. Jediné, čím se odlišuje od ostatních, je znalost italštiny a pedagogické nadání. Brzy stane před třídou dospělých, kteří se chtějí naučit italsky. Signora se jim věnuje, získá jejich srdce a sleduje jejich životní putování. Je to jen jedna obyčejná večerní třída na předměstí Dublinu, ale co žák, to osud...

Maeve Binchyová ve svém románu Každý žák má duši (v originále Evening Class) proplétá osudy lidí, kteří se z nejrůznějších důvodů sešli v kurzu italštiny, odhaluje pohnutky jejich chování, sleduje je, jak se potýkají se životem, jak propadají láskám i pokušení, jak hledají štěstí a smysl života.

V ústřední postavě Signory vykresluje autorka moudrou, chápající ženu, vynikající učitelku, jenž neví, co je přetvářka či lhostejnost. Signora prochází životem svých žáků jako dobrý duch, získává si je svou prostou a přímočarou upřímností. Ač se pohybuje po drsném dělnickém předměstí velkého města, v jejích postojích jako by k českému čtenáři promlouvalo i něco z Babičky Boženy Němcové.

počet stran   432
ISBN   80-238-2864-9
překladatel   Jan Jirák
vazba   vázané
běžná cena   149,- Kč, ušetříte 29,- Kč
Definitivně rozebráno
 
 
 
 
 

       

made in
 
Sběratelům